آنچه در این مقاله می خوانیم

بانک ها دیگر تنها در عرصه ی مالی در جهان نیست چرا که باعث افزایش قدرت و پذیرش بانکها برای تصاحب جایگاه بهتر در جهان می شود.

بانک ها در مقابل Defi ، یک پیروزی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است

بانک ها در مقابل Defi ، یک پیروزی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

29 آذر 1400

بانک ها دیگر تنها در عرصه ی مالی در جهان نیست چرا که باعث افزایش قدرت و پذیرش بانکها برای تصاحب جایگاه بهتر در جهان می شود  در اصل دیفای تبدیل به یک اهرم شده است که بانک ها از آن برای افزایش سود  و جلب مشتری بیشتری بهره می برند.

وضعیت بانکداری در عصر حاضر

وضعیت بانکداری و شرایط مالی امروزه یک نقشه ی راه بسیار پیچیده ای است که نشان می دهد حتی بانکداران باتجربه نیز برای عبور آن باید تلاش کنند.

 بسیاری از تحلیل گران بر این باورند هستند که بانک مرکزی برای ثابت نگه داشتن شرایط کلی بازار اقتصادی جهان در حال تغییر سیستم و شکل نظام اداری خود است تا بتواند شرایط فعلی را کنترل کند و از روند پیشرفت عقب نماند.

تحلیلگران در میدان بانکداری

مالونی کارشناس برجسته ی تاریخ پول و اقتصاد درباره‌ی این جریان این گونه می گوید که این بزرگترین کلاهبرداری تاریخ بشریت است، مالونی معتقد است اینکه کلید چاپخانه ی پول را به دست گروهی کوچک از افراد غیر منتخب بسپاریم بدون شک قدرت خرید و پس انداز کارگران را به نفع عده ای ثروتمند تغییر داده و از بین می بریم.

بحران مالی و تغییر سمت و سوی بانکداری

در پی بحران مالی جهان افراد و صاحبان مشاغل کوچک که صرفا می خواهند ثروتی را که بدست آورده اند حفظ کنند به طور فزآینده ای می پرسند که آیا بانک ها برای این رده از مشاغل نیز کاری کرده اند تا همین اواخر هیچ جایگزینی برای ارزهای بانک مرکزی وجود نداشت و هیچ نهادی توانایی ارائه خدمات بانکی و سرمایه گذاری را نداشت اما امروزه با وجود ارزهای دیجیتال و پلتفرم های دیفای بانک های سازمانی دیگر تنها بازیگران این میدان نیستند، قدرتی که زمانی بدون چون و چرا و حتی کنترل نشده قبل از بحران 2008 در دست بانکداران بود اکنون به دلیل حضور و افزایش رقابت تازه واردان مجبور به تغییر شکل شده و  در حال ورد به عرصه ی رقابت است.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.