آنچه در این مقاله می خوانیم

مطبوعات محلی دولت ترکیه اعلام کرده اند که دولت این کشور قصد ندارد مالیات ۴۰ درصدی برای سود حاصل از ارزهای دیجیتال اعمال کند.

مقامات دولت ترکیه؛ مالیات 40 درصدی حقیقت ندارد

مقامات دولت ترکیه؛ مالیات 40 درصدی حقیقت ندارد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

21 دی 1400

مطبوعات محلی ترکیه اعلام کرده اند که دولت این کشور قصد ندارد مالیات ۴۰ درصدی برای سود حاصل از ارزهای دیجیتال اعمال کند آنها همچنین تاکید کرده‌اند تلاش های فعلی دولتی تنها در راستای یک نظارت همگانی و با هدف ایجاد یک محیط پایدار برای صنعت بلاک چین است.

ترکیه یک پایگاه نظارتی برای ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند

گزارش های محلی حاکی از آن است که به زودی دولت ترکیه پیش نویس قانون نظارت بر ارزهای دیجیتال را در هفته‌ی جاری به پارلمان این کشور در جهت تایید و اجرا شدن آن ارائه خواهد کرد. روزنامه ی Hurriyet ترکیه گزارش داده است که خبر‌ها حاکی از آن است که حزب عدالت و توسعه(APK )  مبنی بر دریافت مالیات کلان با نرخ ۴۰ درصد از سود ارزهای دیجیتال را به شدت تکذیب کرده است .

حزب عدالت ترکیه

یکی از نمایندگان حزب عدالت و توسعه که معاون  پارلمانی این حزب نیز می‌باشد مصطفی الیتاش ماه گذشته در رسانه‌های اجتماعی  اظهار داشته است که پیش نویس قانون جدید به منظور  تنظیم بازار ارزهای دیجیتال در ترکیه برای جلوگیری از اعمال  مخرب سایبری و ارائه خدمات نوین در این حوزه تهیه شده است و برای تصویب و بررسی به پارلمان این کشور ارائه خواهد شد. وی در ادامه افزود حرف آخر را قانونگذاران این کشور خواهد زد .

حمایت تمام قد دولت مردان از مسیر فعلی تنظیم قوانین نظارتی

 در دسامبر سال ۲۰۲۰ -۲۰۲۱ الیتاش جلسه ای با حضور  ۱۳ نماینده‌ی  پلتفرم های فعال ارزهای دیجیتال در ترکیه و مقامات وزارت خزانه داری و دارایی و همچنین بانک مرکزی و هیئت های بررسی جرایم مالی در  پارلمان این کشور تشکیل داده است شرکت کنندگان در این جلسه حمایت خود را از تصویب یک چارچوب نظارتی در جهت اصلاح بازار و کنترل آن اعلام نموده‌اند، گفتنی است که دولت ترکیه در راستای جبران خسارت وارد شده به ارزش پول ملی این کشور در تلاش است که قوانین نظارتی را به سرعت تایید و اعمال کند.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.