آنچه در این مقاله می خوانیم

چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم؟ در این مقاله به بررسی راهکارها میپردازیم.

چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم؟

چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

17 تیر 1400

دنیا هر روز در حال پیشرفت است و مجازی شدن، آینده ای محتوم برای ماست. ارزهای دیجیتال که روزی صرفا کدهای بی ارزشی در شبکه بلاکچین محسوب میشدند امروز در پروسه آداپته شدن با دولت ها و بانک های مرکزی هستند. گذار از دنیای ساده و معمولی ما به سوی دنیا مجازی، نیازمند یادگیری است. نیازمند آن است که موقعیت های شغلی جدید را شناخته و راه های سودآوری را بیاموزیم. چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم سوالی است که این روزها بسیار پر تکرار است. برای دانستن آنکه چرا و چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم لازم است تا ابتدا به یادگیری مفاهیم اولیه و بنیادین در دنیای ارزهای دیجیتال بپردازیم. در این مقاله به بررسی این موضوع مهم و فرصت های شغلی که ارزهای دیجیتال ایجاد کرده اند میپردازیم.

چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم؟

برای دانستن آنکه چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم ابتدا باید چند مورد مهم و اساسی را مد نظر قرار دهیم:

  1. آموزش مفاهیم پایه و اولیه
  2. آموزش اصول معامله در دنیای ارزهای دیجیتال
  3. شناخت پلتفرم های معاملاتی
  4. شناخت روش ها و متد های معاملاتی
  5. کسب مهارت

دانستن این موضوعات و کسب مهارت در آنها درواقع پاسخ سوال چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم است. حالا بیایید بررسی جامعی درباره هریک از تیتر های بالا داشته باشیم.

آموزش مفاهیم پایه و اولیه در ارزهای دیجیتال

پر واضح است. مفاهیم اولیه در هر کسب و کاری چراغ راه اند. برای اینکه بدانیم چرا و چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم، لازمه کار دانستن درباره مفاهیم اولیه در دنیای ارزهای دیجیتال است. البته این مسیر مسیری پر پیچ و خم است. و دلیل آن چیزی نیست جز پاراگراف پایین:

” ارزهای دیجیتال با 12 سال قدمت، نوپا هستند. منابع آنها انگلیسی است و ترجمه مناسبی از منابع وجود ندارد”

متاسفانه این موضوع سبب شده است که بسیاری از افراد که ناامید از یافتن اطلاعات درست درباره مفاهیم اولیه ارزهای دیجیتال شده اند، بدون دانش به ارائه آنچه از این موارد دستگیرشان شده بپردازند و ازین راه کسب درآمدی هنگفت داشته باشند.

آموزش اصول معامله در ارزهای دیجیتال

فرقی ندارد در بورس معامله میکنید، در فارکس مشغولید و یا در ارزهای دیجیتال تریدر هستید. اصول معامله در بازار های آنلاین، خیلی شبیه به هم است. گاهی اوقات تفاوت های اندکی در اصول معامله در دو بازار وجود دارد که این تفاوت ها دقیقا همان هایی هستند که برای دانستن آنکه چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم، باید آنها را درست و کامل فراگیرید.

مثلا در تمام بازار های آنلاین 24 ساعته، کیف پول، پورتفولیو و پوزیشن ها، موضوعاتی یکسان هستند. اما ممکن است در بازار فارکس انواع پوزیشن ها با بازار ارزهای دیجیتال کمی متفاوت باشد. شما باید این موارد را قبلا شروع به معامله فراگیرید.

شناخت پلتفرم های معاملاتی

پلتفرم های معاملاتی درست همان مکان هایی هستند که در بازار های آنلاین مختلف به معامله گری در آنها مشغول میشویم. مثلا در بازار بورس تهران در پلتفرم متمرکز معالات بورس تهران معامله میکنیم و در ارزهای دیجیتال انتخاب با خودمان است که در بازار های متمرکز (مثل بایننس) معامله کنیم یا در پلتفرم های غیر متمرکز مانند یونی سواپ.

اما شناخت پلتفرم های معاملاتی میتواند ما را در انتخاب بهترین آنها یاری کند. دقت کنید، بهترین پلتفرم معاملاتی همانی است که شما با آن راحت تر هستید. موضوعات مختلفی در انتخاب پلتفرم های معاملاتی وجود دارد که در مقاله صرافی های ارز دیجیتال به آنها پرداخته ایم.

شناخت روش ها و متد های معاملاتی

هر بازار روش ها و متد های خاص خود را برای معامله گران دارد. اگر علاقمندید که بدانید چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم، لازم است روش ها و متد های مختلف معاملاتی را یاد بگیرید. مثلا خواندن مقاله انواع تریدر ها در ارزهای دیجیتال میتواند در این زمینه به شما کمک کند. متد های معاملاتی نقطه و معاملات مشتقه نیازمند صرف زمان زیاد برای یادگیری هستند. بنابراین برای تریدر شدن، باید آموزش های دقیق و کاملی را در این زمینه تجربه کنید و علاوه بر این، هر روز به دنبال کسب مهارت های بیشتر و دریافت آموزش های حرفه ای تر در زمینه ترید ارزهای دیجیتال باشید.

کسب مهارت و تجربه

کسب مهارت از آنجایی شروع میشود که آموزش های اولیه تقریبا به اتمام میرسند. شما تازه در ابتدای راه هستید و برای کسب سود و معاملات بهتر، نیازمند کسب مهارت و تجربه در کار هستید.

پیشنهاد میکنیم برای کسب مهارت در ترید، ابتدا از تست نت ها شروع کنید. تست نت ها میتوانند ویژگی های یک پلتفرم معاملاتی کامل را بصورت مجازی برای شما ایجاد کنند بی آنکه سرمایه واقعی در میان باشد. هرگاه دیدید که اکثر تصمیم گیری های شما در تست نت ها به ثمر نشسته و معاملاتتان با سود بسته میشوند، به فکر این باشید که در ابتدا با سرمایه ای اندک (که به آن نیازی ندارید) وارد بازارهای واقعی شده و ترید واقعی را تجربه کنید.

سخن آخر:

در جواب این سوال که چگونه تریدر ارزهای دیجیتال شویم باید گفت : با مطالعه، زمان و تجربه. این کوتاه ترین راهکاری است که میتوان ارائه داد. همواره به دنبال کسب مهارت باشید. دنیای تکنولوژی های بلاکچینی در هر ساعت و در هر روز پیشرفت میکند و شما بعنوان یک تریدر، باید حداقل درباره نیمی از اخبار و پیشرفت های تکنولوژی در این زمینه مطلع باشید.

بی گدار به آب نزنید. حتی اگر 10 یا 20 معامله شما با سود بسته شود و شما کم تجربه باشید، ممکن است در معاملاتی بزرگتر درگیر نهنگ های بازار شده و قدرت تصمیم گیری را از دست بدهید. بنابراین همواره تلاش کنید که دقت خود را در معاملاتتان افزایش دهید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.