آنچه در این مقاله می خوانیم

پس از اجرای چندین برنامه جهت آزمایش یوان دیجیتال، چین حالا به‌ دنبال آن است که این برنامه ی آزمایشی خود را در مقیاس وسیع‌ تر اجرا کند. چین قصد دارد تا ۴۰ میلیون یوان را به ۲۰۰ هزار برنده که از طریق قرعه‌ کشی مشخص می‌ شوند، اهدا کند.

چین به زودی ارز دیجیتال ملی خود را در مقیاس بزرگتر آزمایش می کند

چین به زودی ارز دیجیتال ملی خود را در مقیاس بزرگتر آزمایش می کند

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

14 خرداد 1400

به گزارش خبرگزاری Finews، دولت چین قصد دارد تا جهت آزمایش بیشتر بر روی ارز دیجیتال یوان دیجیتال، ۴۰ میلیون یوان را به ۲۰۰ هزار برنده که از طریق قرعه‌ کشی مشخص می‌ شوند، اهدا کند. این ارز های دیجیتال در قالب پاکت‌ های قرمز با موجودی ۲۰۰ یوان دیجیتال تقریبا معادل ۳۱.۳۴ دلار، به افراد پرداخت خواهد شد. پس از اجرای چندین برنامه جهت آزمایش یوان دیجیتال، دولت چین، حالا به‌ دنبال آن است که این برنامه ی آزمایشی خود را در مقیاس وسیع‌ تر اجرا کند. دولت چین اعلام کرد که شهروندان چینی تا ۶ ژوئن سال میلادی جاری فرصت دارند تا در این قرعه‌کشی شرکت کنند. اسامی برندگان نیز طی چند روز اعلام خواهد شد. برای شرکت در این قرعه‌ کشی، افراد ملزم به نصب برنامه ای به نام eCYN هستند. همچنین برندگان تا ۲۰ ژوئن فرصت دارند تا یوان دیجیتال خود را در فروشگاه‌ های منتخب که از سوی دولت چین اعلام می شود، خرج کنند.

برنامه های دولت چین برای آینده ی یوان دیجیتال

بانک مرکزی کشور چین قصد دارد تا در بلند مدت سپرده‌ های بانکی و پول نقد در گردش را، با یوان دیجیتال جایگزین کند. چین را می‌توان کشور پیشرو در زمینه رمز ارز های دیجیتال دانست. به‌ گفته برخی از کارشناسان، این موضوع می‌تواند به دولت چین کمک کند تا یوان را در سطح بین‌ المللی استفاده کند و وابستگیش به دلار را کاهش دهد. تا به امروز چندین و چند برنامه ی آزمایشی برای یوان دیجیتال اجرا شده است، که از جمله آن ها می‌توان به برنامه‌ های شهرهای شنژن و سوژو اشاره نمود. دولت چین در نظر دارد تا از یوان دیجیتال در المپیک زمستانی، که سال آینده در پکن برگزار می شود، استفاده کند. این در حالی است که مقامات چینی اذعان کرده اند، چالش‌ های بسیار زیادی در زمینه عرضه ارز دیجیتال ملی وجود دارد. از جمله این چالش‌ ها، می‌توان به سلطه گسترده ی علی پی و وی‌ چت در صنعت پرداخت‌ های این کشور اشاره کرد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.