آنچه در این مقاله می خوانیم

کاهش شدید قیمت بیت کوین ، سقوط بیت کوین به زیر 50 هزار دلار دستاوردهای ماه اکتبر را در بازار ارزهای دیجیتال از بین برد.

کاهش شدید قیمت بیت کوین

کاهش شدید قیمت بیت کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

14 آذر 1400

سقوط بیت کوین به زیر 50 هزار دلار دستاوردهای ماه اکتبر را در بازار ارزهای دیجیتال از بین برد.

قیمت بیت کوین به علت نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین نرخ خود در چند ماه اخیر رسیده است. آیا بیت کوین قرار است به زیر 42 هزار نیز برسد ؟

البته باید گفت در 4 دسامبر بیت کوین برای چند ساعتی به زیر 47 هزار دلار نیز سقوط کرد و باعث ایجاد ترس و وحشت در سرمایه گذاران از این میزان افت قیمتی شد.

شرایط ورود به بازار

بسیاری از تحلیلگران این شرایط را فرصت ورود برای خریداران می دانند در همین شرایط افت شدید نرخ بیت کوین السالوادور نیز با خرید مجدد 150 بیت کوین از فرصت نزولی و کاهشی بیت کوین استفاده کرده و ذخایر بیت کوین خود را افزایش داد.

 به راستی چه در انتظار بیت کوین و مسیر حرکت آن است ؟

افت شدید نرخ بازار

افت 20 درصدی بیت کوین تنها در چند ساعت که با سقوط قیمت این ارز به زیر 50 هزار دلار همراه بود که از تصور بسیاری از تحلیلگران و معامله‌گران فراتر بود، می‌توان به جرات این سقوط بیت کوین را بزرگترین افت قیمت این ارز در 15 ماه اخیر گرازش کرد. طبق داده های تحلیلی coinglass  بیت کوین در چند ساعت گذشته 3/1 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را ازدست داده است و افت قیمتی شدیدی را متحمل شده است، شرایط کاهشی بیت کوین سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار را نیز تحت تاثیر گذاشته است از جمله ارزهای که به علت کاهش نرخ قیمتی این ارز با افت شدید قیمت همراه بوده‌اند اتریوم است که با کاهش شدید به زیر 4 هزار دلار سقوط کرده است همچنین شرایط بد بازار در 4 دسامبر موجب لکویید شدن 8/1 میلیارد دلار در موقعیت معاملاتی روز شنبه شده است که فشار بسیار زیادی به بازار وارد کرد.

تحلیل بازار از دیدگاه منتقدان

 بسیاری از تحلیلگران و منتقدان از جمله پیتر شیف شرایط فعلی بازار را تصمیمات ضد تورمی بانک مرکزی می دانند پیتر شیف در توییت خود نوشت شرایط فعلی بازار ارزهای دیجیتال را مدیون اقدامات بانک مرکزی برای کنترل تورم حاصل از افزایش بدون دلیل نرخ بیت کوین هستیم.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.