آنچه در این مقاله می خوانیم

دولت کره جنوبی اقدام به جلوگیری از انتشار بازی های جدید برای کسب درآمد P2E کرده است و خواستار حذف این بازی‌ها از فروشگاه‎های گوگل و اپل شده است

کره جنوبی؛ بازی‌های P2E باید ممنوع شوند

کره جنوبی؛ بازی‌های P2E باید ممنوع شوند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

12 دی 1400

کره جنوبی خواستار حذف بازی هایP2E از فروشگاه‎های گوگل و اپل شد .

کمیته نظارت بر بازی های رایانه ای کره جنوبی مخالفت رسمی خود را درباره انتشار بازی هایP2E اعلام کرده است این کمیته با بیان این که این نوع بازی ها رده بندی سنی خاصی نداشته تذکر داد که  نباید بدون هیچ بررسی اجازه‌ای مجوز انتشار پیدا کنند و خواستار مسدود شدن این بازی شده است .

دولت کره جنوبی

دولت کره جنوبی اقدام به جلوگیری از انتشار بازی های جدید رایانه ای برای کسب درآمد P2E کرده است و از سیستم نظارتی این کشور درخواست کرده است که بازی های موجود از گوگل پلی و آپ استور اپل حذف شوند.

بازی‌های ارزهای دیجیتال

بازیP2E در صنعت ارزهای دیجیتال بسیار محبوب است در این بازی گیمرها معمولاً ابتدا قطعات بازی را به عنوان توکن های غیر قابل تعویض یا همان NFT خریداری کرده و سپس مشغول به بازی می شوند.

علت گسترش این نوع باز‌ی‌ها

 یکی از مهمترین دلایلی که موجب تشویق کاربران برای نصب و خرید این نوع بازی‌ها می‌شود داشتن جوایز بسیار زیاد این بازی ها می باشد این در حالی است که قوانین کره جنوبی جوایز بیش از چند دلار را ممنوع کرده است می‌توان گفت یکی از مهمترین عللی که کمیته نظارتی کره جنوبی در تلاش برای جلوگیری از گسترش این نوع بازی ها می‌باشد دریافت جایزه‌ی بالای چند دلار است که بیشتر جنبه‌ی  قمار کردن را دارد.

بازی‌های ارزهای دیجیتال بیشتر جنبه‌ی قمار دارند

کمیته GMC سازمان فرهنگ و ورزش و گردشگری خواستارحذف این بازی از برنامه های گوشی های هوشمند شده است. این سازمان اعلام کرده است که برای مبارزه با گسترش آنچه به عنوان طرح های سوداگرانه پولساز می‌بیند بیشتر برنامه‌های شبیه به قمار است که می‌تواند موجب از دست رفتن دارایی یک فرد در چند ثانیه شود این نوع بازی‌ها به بررسی بیشتر برای عرضه به بازار نیاز دارند بازی باید جنبه‌ی سرگرمی داشته باشد و خسارت مالی هنگفتی را به افراد وارد نکند.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.