آنچه در این مقاله می خوانیم

کلاهبردار ارز دیجیتال پس از سرقت ۵۰۰ میلیون و متواری شدن در بانکوک دستگیر شد. مرد 50 ساله‌ای متهم به کلاهبرداریدر بازار ارزهای دیجیتال شده است .

کلاهبردار ارزهای دیجیتال در بانکوک دستگیر شد

کلاهبردار ارزهای دیجیتال در بانکوک دستگیر شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

9 دی 1400

کلاهبردار ارز دیجیتال پس از سرقت ۵۰۰ میلیون و متواری شدن در بانکوک دستگیر شد.

یک مرد 50 ساله متهم به کلاهبرداری از سرمایه ‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال شده است

 وی با دادن وعده‌ی بازدهی بالا در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه مردم را از دست آنها خارج کرده و سعی در کلاهبرداری از آنها کرده است.

دستگیری یک کلابردار میلیونی

 یک کلاهبردار ۵۰۰ میلیونی که با دادن وعده سرمایه گذاری با سودهی بالا در کوتاه ترین زمان سرمایه افراد را تصاحب کرده است و سعی در اخاذی کرده بود در بانکوک دستگیر شد وی با این وعده‌ی کسب  سود و پاداش کلان در ۲۰۰ روز از سرمایه گذاران دارایی آنها را به سرقت برده است.

پلیس مبارزه با جرایم مالی بین المللی

مرد ۵۰ ساله ای که گفته می شود از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال تایلندی و خارجی کلاهبرداری کرده بود در روز شنبه در بانکوک تایلند دستگیر شد پلیس امنیتی تایلند خبر داده است که این فرد با بیش از 500میلیون بات معادل ۱۵ میلیون دلار در حین فرار از فرودگاه این کشور دستگیر کرده است .

فرمانده ارشد CSP بخش جرایم بین المللی  گفت : این فرد با هم دستان خود در تایلند و ویتنام ظاهراً از سال  2018فعال بوده‌اند تبانی کرده‌ است و حجم بسیار زیادی از سرمایه سرمایه گذاران  را با وعده به سرقت برده‌ا است.

کلاهبرداری با روشهای جدید

رئیس بخش مبارزه با جرایم مالی بین المللی اعلام کرده است این فرد علاوه بر دادن وعده‌های کسب سود 400 درصدی در ۲۰۰ روز با هم دستان خود فروشگاه هایی را برای فروش کالاها در پلتفرم معاملاتی Onecoin از جمله لوازم خانه، اتومبیل، زمین، طلا راه اندازی کرده است و از این طریق نیز سرمایه افراد را به سرقت برده اند.

این اولین باری نیست که کلاهبرداری‌هایی به این شکل در بازار ارزهای دیجیتال رخ می‌دهد چرا که زمینه ی بدون نظارت بر این بازار شرایط را برای کلاهبرداری های اینترنتی و سایبری بسیار راحت تر کرده است.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.