آنچه در این مقاله می خوانیم

کمیته نظارت بر بانکداری بازل یا همان BCBS، که کمیته‌ ای جهانی مشتکل از ناظران بانکی و بانک‌ های مرکزی است، به دلیل نوسانات و استفاده ی مجرمانه احتمالی، ریسکی ۱,۲۵۰ درصدی را برای بیت کوین در نظر گرفته است.

کمیته ی نظارت بر بانکداری بازل، ریسک بیت کوین را ۱,۲۵۰ درصد تخمین زده است

کمیته ی نظارت بر بانکداری بازل، ریسک بیت کوین را ۱,۲۵۰ درصد تخمین زده است

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

20 خرداد 1400

کمیته نظارت بر بانکداری بازل یا همان BCBS، کمیته‌ ای جهانی می باشد که مشتکل از ناظران بانکی و بانک‌ های مرکزی است؛ حال این کمیته، الزامات جدیدی برای بانک‌ هایی که می خواهند رمز ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین را نگهداری کنند، تهیه کرده است.

جزییات الزامات جدید کمیته BCBS

این نهاد به دلیل نوسانات و استفاده ی مجرمانه احتمالی، ریسکی ۱,۲۵۰ درصدی را برای بیت کوین در نظر گرفته است. این بدان معنا است که بانک‌ ها به ازای هر یک دلاری که برای بیت کوین هزینه می‌ کنند، باید حداقل یک دلار سرمایه ذخیره داشته باشند. همچنین باید اطمینان حاصل شود که بانک‌ ها برای جبران خسارت‌ های ناشی از رمز ارزهای دیجیتال، سرمایه سپرده گذاران خود را در معرض هیچگونه ریسکی قرار نمی‌ دهند. این کمیته همچنین رمز ارزهای دیجیتال را به دو دسته کلی تقسیم کرده است؛ که دسته اول، آن‌ هایی هستند که در چارچوب الگوی بازل با برخی از تغییرات اصلاح می‌ شوند و دسته دوم نیز رمز ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین هستند که نیاز به اصلاحاتی محتاطانه و محافظه کارانه دارند.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.