آنچه در این مقاله می خوانیم

بیت تورنت یکی از توکن های بومی شبکه ترون است که از مهمترین اهداف آن تسهیل در تولید و ارائه محتواست. این مقاله را با دقت بخوانید!

کوین بیت ترونت چیست – همه چیز درباره بیت تورنت

کوین بیت ترونت چیست – همه چیز درباره بیت تورنت

زمان مطالعه: 6 دقیقه

23 تیر 1400

کوین بیت تورنت را وقتی تازه به دنیا آمده بود همه ما میشناختیم. اولین بار وقتی فهمیدیم میتوانیم به شبکه ای از کامپیوتر ها وصل شویم، از خوشحالی بال در آورده بودیم. شاید بتوان آغازگر این ارتباط را که به زمانی بینهایت دور برمیگردد، شرکت Gnutella نامید و نرم افزاری که در نهایت دادگاهی شد، یعنی LimeWire . لایم وایر چه میکرد؟ پاسخ ساده است. ارتباط با کامپیوتر هایی که همگی تحت نرم افزار Gnutella به یک شبکه واحد متصل بودند. بیت تورنت نیز دقیقا از همین پروتکل استفاده میکرد. قطعا خاطرتان هست!

شبکه کوین بیت تورنت در اوایل دهه ۲۰۰۰، وقتی نرم افزاری را راه‌اندازی کرد که اشتراک فایل‌ها را از طریق شبکه همتا به همتا تسهیل می‌کرد، توجه بسیاری از علاقه‌مندان به موسیقی و فیلم را به خود جلب کرد. به جای دانلود یا آپلود فایل‌ها از یک سرور، کاربران با استفاده از نرم افزار BitTorrent به شبکه‌ای از کامپیوترها پیوستند که از طریق آن قادر بودند، فایل‌ها و داده‌ها را با یکدیگر مبادله کنند.

اما در سالهای بعد، کوین بیت تورنت تلاش کرد از نرم افزار خود کسب درآمد جدی تری داشته باشد. و موضوع به پلتفرم ترون کشیده شد. جایی که بیت تورنت با ورود به آن و ایجاد توکن بومی BTT روح تازه گرفت و فعالیتش تسهیل گر تر شد.

شبکه بیت تورنت چه امکاناتی دارد؟

جاستین سان، پدر ترون را همه میشناسیم. جاستین با 120 میلیون دلار بیت تورنت را خرید و روی شبکه ترون با توکن بومی BTT آن را گسترش داد. کوین بیت تورنت در مالزی بود که جاستین به دنبال او رفت.

در شبکه جذاب و بی نظیر کوین بیت تورنت، همه چیز به کاربران بستگی دارد. وقتی کاربران شبکه میخواهند فایلی را برای یکدیگر ارسال کنند می‌توانند انتخاب کنند که بواسطه اشتراک پهنای باند و منابع خود، توکن‌های BTT را به عنوان پاداش دریافت کنند. این روند با نام Bit Torrent Speed ​​به سرعت دانلود کمک می‌کند و به کاربران انگیزه می‌دهد تا فایل‌های خود را روی نرم افزار تورنت نگه دارند که به نوبه خود به کاربران امکان دانلود راحت‌تر فایل‌های مورد نظر را می‌دهد. علاوه بر این، ارز دیجیتال BTT دارای ارزش بوده، بدین معنی که کاربران می‌توانند توکن ها را به پول فیات تبدیل کنند یا از آن برای استفاده از امکانات بیشتر شبکه استفاده کنند.

شبکه Bit Torrent چگونه کار می‌کند؟

بیت تورنت یک توکن بومی در بلاکچین ترون است که از استاندارد TRC-10 پشتیبانی میکند. در اکوسیستم بیت تورنت، افراد می‌توانند به عنوان “خواهان خدمات” یا “ارایه دهنده های این خدمات” به یکی از این دو روش عمل کنند. یک متقاضی در ازای دریافت منابع محلی مانند پهنای باند برای دریافت محتوا، فضای ذخیره سازی برای پشتیبان گیری از راه دور و خدمات پراکسی غیرمتمرکز، به یک ارائه دهنده، توکن BTT پیشنهاد می‌دهد.

علاوه بر این، رمز ارز BTT به عنوان یک سیستم تشویقی در شبکه بیت تورنت عمل می‌کند. هدف از ارائه این مشوق‌ها، ارتقا پروژه، امکان حاکمیت در بلاکچین و تسهیل ارتقا پروتکل آن است.

ایجاد تراکنش‌ها در بیت تورنت

شاید بتوان اینگونه مثال زد که در شبکه بیت تورنت همه چیز Pre-paid است. در اصل تراکنش ها زمانی  اتفاق می‌افتند که ارائه دهنده خدمات از متقاضی خدمات پیشنهادی دریافت کند که این فرآیند یک کانال پرداخت در شبکه خصوصی باز می‌کند. بنابراین تراکنش زمانی آغاز می‌شود که متقاضی خدمات در ازای دریافت خدمت، ارز دیجیتالBTT را به ارائه دهنده ارسال می‌کند.

آینده کوین بیت تورنت

شبکه بیت تورنت به عنوان یک پروتکل اشتراک گذاری فایل، با معرفی توکن بومی BTT، اهداف زیر را دنبال می‌کند.

تولید محتوا اولین و جذاب ترین هدف شبکه است. درواقع شبکه بیت تورنت مانند یک پل یا سکوی پرتاب میان تولید کنندگان محتوا و مصرف کنندگان محتوا خواهد بود.

فناوری کریپتوکارنسی باید برای جامعه کاربران Bit Torrent که سابقه طولانی در ترویج و به اشتراک گذاری محتوا دارند، آشنا باشد. شبکه بیت تورنت در قلب یک اکوسیستم غیرمتمرکز رو به رشد قرار دارد که اهداف آن “ترویج آزادی، مقاومت در برابر سانسور و پاداش دادن به شرکت کنندگان آنها” است. با درک اینکه کاربران تورنت با این اصول آشنا هستند، شبکه ترون به عنوان تامین کننده یک زیرساخت فناوری که باید همه این کاربران را در سطح جهانی به هم متصل کند، وارد عمل می‌شود.

توکن BTT قرار است بلاکچین را به تبدیل شدن به یک فناوری اصلی نزدیک کند. کار با شبکه نظیر به نظیر بیت تورنت و بلاکچین ترون مانند یک اکوسیستم واحد، باید در نهایت به معنای گسترش سطح دسترسی بلاکچین به میلیون‌ها کاربر جدید و کمک به پذیرش انبوه بلاکچین باشد.

پروژه BTT باید تلاش‌های لازم برای کاهش نواقص ساختاری پروتکل بیت تورنت را در خود یکپارچه کند. وظیفه اصلی رمز ارز BTT ارائه مشو‌ق‌های بازار محور به کاربران خود به منظور ارتقا همکاری بین آنهاست. هدف مشترک این است که آنها در زمینه بهینه‌سازی و بهبود عملکرد بیت تورنت با هم همکاری کنند.

توکن بومی این شبکه مدل ​​بیت تورنت پرسرعت را فراهم می کند. در ازای دسترسی سریعتر، توکن‌های BTT اکتسابی ارائه می‌شود. آنها در یک کیف پول اختصاصی ذخیره می‌شوند و از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز می‌توانند با توکن‌های شبکه ترون (TRX) معامله شوند.

سخن آخر:

بیت تورنت و ترون را حالا خیلی سخت تر از گذشته بتوان از یکدیگر جدا کرد. بیت تورنت در شبکه ای فعالیت میکند که این شبکه رویایی جز افزایش اعتماد، تسهیل تولید و ارائه محتوا و از همه مهمتر، ترویج فرهنگ بازی و سرگرمی ندارد. بیت تورنت هم درست مانند ترون تلاش میکند که تسهیل گر ارتباط میان افرادی باشد که میخواهند در شبکه ای آزاد و بدون سانسور محتوایی، با یکدیگر به تبادل داده ها بپردازند.

قطعا در صورت به ثمر رسیدن آنچه ترون به دنبال آن است، بیت تورنت نیز از برکات آن منتفع خواهد شد. ترون در آخرین هایپ بازار ارزهای دیجیتال توانست یکبار دیگر ارزشمندی خود را برای تمام جهانیان به اثبات برساند.

ترون و بیت تورنت با هم چه تفاوتی دارند؟

ترون شبکه اصلی است و بیت تورنت بعنوان یکی از توکن های این شبکه بومی سازی شده است.

هدف اصلی پروژه بیت تورنت چیست؟

تسهیل در تولید و ارائه محتوا از مهمترین اهداف بیت تورنت و البته ترون است.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.