آنچه در این مقاله می خوانیم

نسخه آزمایشی اپلیکیشن کیف پول یوان دیجیتال چین به یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن های دانلود شده در فروشگاه‎های دیجیتال  موبایل‌ تبدیل شده است.

کیف پول دیجیتال چین در هفته‌ی اول عرضه در رتبه‌ی نخست قرار گرفت

کیف پول دیجیتال چین در هفته‌ی اول عرضه در رتبه‌ی نخست قرار گرفت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

22 دی 1400

نسخه آزمایشی اپلیکیشن کیف پول یوان دیجیتال چین به یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن های دانلود شده در فروشگاه‎های دیجیتال  موبایل‌ها تبدیل شده است.

ارز ملی چین

برنامه رسمی کیف پول یوان چین که برای استفاده در چندین شهر این کشور به صورت آزمایشی ارائه شده است در هفته اول عرضه توانسته است رتبه نخست جدول فروش اپلیکیشن ها را کسب کند.

 این اپلیکیشن که توسط موسسه تحقیقاتی بانک مرکزی خلق چین طراحی شده است از روز سه شنبه هفته گذشته برای دانلود در فروشگاه‌های اپلیکیشن اپل و اندروید در چین در دسترس عموم قرار گرفته است این برنامه هنوز در مرحله آزمایشی است و فقط برای افراد انتخاب شده که مجوز دسترسی به ارائه خدمات E-CNY دارند فعال شده است .

برنامه ریزی برای توسعه کیف پول دیجیتالی چین

علی رغم محدودیت هایی که برای این برنامه در نظر گرفته شده است این کیف پول دیجیتال در اولین هفته بارگذاری خود در اپل استور و گوگل استور توانسته است رتبه نخست را کسب کند. این ابرنامه در فروشگاه اپلیکیشن موبایل شیائومی جز پلتفرم های محبوب برای کاربران چینی به شمار می رود به گفته‌ی محققان بازارهای اقتصادی اپلیکیشن  Imaiبانک مرکزی چین که رتبه‌ی نخست را داشت  به رتبه دوم سقوط کرد. برای عرضه‌ی این کیف پول  بانک مرکزی چین فرآیند طراحی و توسعه را از آوریل سال 2020 آغاز کرده است تا جایی که این کشور قصد دارد پرداخت های بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن را توسط این اپلیکیشن پوشش دهد.

ممنوعیت بازار ارزهای دیجیتال در چین و دوگانگی این کشور

گفتنی است که چین جز کشورهای ممنوع کننده‌ی مبادلات ارزی است در حالی که ارز دیجیتال ملی این کشور تایید بود و کاربران تنها می‌توانند یکسری ارزهای مورد تایید را مبادله کنند بسیاری از فعالان این حوزه به علت قوانین سختگیرانه‌ی این کشور برای ادامه‌ی فعالیت خود بلاجبار مهاجرت کرده‌اند.

منبع نوشته: اینجا مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.