آنچه در این مقاله می خوانیم

گزارش جدید گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، به این نکته اشاره دارد که گروه‌ های تروریستی افراطی راست‌گرا در نتیجه محدودیت‌ هایی که در شبکه بانکی دارند، به استفاده از بیت کوین و پرایوسی کوین‌ ها روی آورده‌ اند.

FATF در گزارشی اعلام کرد گروه‌ های تروریستی راست افراطی به ارزهای دیجیتال روی آورده‌ اند

FATF در گزارشی اعلام کرد گروه‌ های تروریستی راست افراطی به ارزهای دیجیتال روی آورده‌ اند

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

11 تیر 1400

گزارش جدید گروه ویژه اقدام مالی (یا همان FATF) درباره تأمین مالی تروریسم، نشان دهنده گرایش گروه‌ های راست افراطی به استفاده از رمز ارزهای دیجیتال می باشد؛ این گزارش به این نکته اشاره دارد که گروه‌ های افراطی راست گرا در نتیجه محدودیت‌ هایی که در شبکه بانکی دارند، به بیت کوین و پرایوسی کوین‌ ها روی آورده‌ اند.

نگاهی به جزییات گزارش گروه ویژه اقدام مالی

در گزارش FATF به برنتون تارنت، تروریست راست‌گرا نیوزیلندی که به مساجد مسلمانان این کشور حمله کرد اشاره شده که با استفاده از بیت کوین کمک‌ های مالی متعددی به گروه‌ های راست افراطی در فرانسه و اتریش انجام داده است؛ همچنین گروه نژادپرست شیلد اند وریندن در بلژیک نیز با کمک بیت کوین، توانسته منابع مالی خود را ۳ برابر کند. گروه ویژه اقدام مالی FATF با اشاره به شورش ۶ ژانویه و حمله به کنگره آمریکا، اعلام کرد که لورن باشلر از فرانسه به گروه‌ های راست افراطی حاضر در این حمله، ۵۰۰ هزار دلار از طریق بیت کوین کمک کرده است؛ لازم به ذکر است که لورن باشلر پس از این کمک مالی، با انتشار وصیت نامه‌ ای در دفاع از نژادپرستی بلافاصله خودکشی کرد.

به این مقاله امتیاز دهید.

امتیاز این مقاله:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.